artykuły ogrodnicze

kora sosnowa

drewno kominkowe

profesjonalne doradztwo

najwyższa jakość


Oferta

Kora

Kora jest obecnie powszechnym materiałem używanym w ogrodach. Świetnie nadaje się na ścieżki, placyki itp. Najczęściej jest używana do wykładania pod drzewkami, krzewami oraz innymi roślinami, w szczególności kwasolubnymi (azalie, różaneczniki, wrzosy, iglaki).

Stosując korę - którą wysypujemy pod roślinami - zapobiegamy rozwojowi chwastów (warstwa min. 5 cm), utrzymujemy dużą wilgotność podłoża i chronimy rośliny przed mrozem. Bardzo ważnym elementem przy stosowaniu kory jest używanie nawozu bogatego w azot, ponieważ mikroorganizmy zużywają azot podczas rozkładu. Świeża kora ma kolor jasnobrązowy, jest lekka i pachnie sosną. Posiada składniki odżywcze, a jej odczyn pH zawiera się pomiędzy 3,5 pH a 4,5 pH.

Kora kompostowana ma kolor ciemnobrązowy, jest ciężka i wilgotna. Powstaje po dwuletnim przekompostowaniu na pryźmie, zawiera dużo próchnicy i humusu. Jej odczyn pH zawiera się pomiędzy 3,5 pH a 4,5 pH. Z jednego 60-litrowego worka kory uzyskamy powierzchnię około 1m2 (metr kwadratowy) i warstwę około 5 cm. Taka warstwa zapobiegnie rozwojowi chwastów i spełni swoją rolę dekoracyjną.

Kora, którą Państwu oferujemy nie zawiera zanieczyszczeń w postaci: gałązek, patyków, trocin, pleśni. Pakowana jest w worki foliowe o pojemności 60 litrów.
Ziemia ogrodowa

Ziemia ogrodowa do zakładania i pielęgnacji trawników i innych upraw warzywno-ogrodniczych. Jest wysokiej jakości, idealnie nadaje się jako ziemia do ogrodów, usypywania skarp, zakładania trawników. Bardzo istotne jest to, jakiego rodzaju ziemia występuje w naszym ogrodzie. Najlepiej od razu zdecydować się na ziemię, która zapewni naszym roślinom idealne warunki rozwoju. Ziemia ma odczyn pH zawierający się pomiędzy 5 a 6 pH.

Ziemia pakowana jest w worki foliowe o pojemności 50 litrów.
Torf kwaśny

Torf ma zastosowanie jako podłoże do sadzenia i podsypywania roślin wymagających gleb kwaśnych, do użyźniania gleb w ogrodach.

Torf pakowany jest w worki foliowe o pojemności 50 litrów.
Obornik bydlęcy

Rozdrobniony obornik bydlęcy zawiera wszystkie składniki odżywcze potrzebne do rozwoju roślin oraz poprawia właściwości fizyczne gleby. Doskonały do upraw warzywno-ogrodniczych przy domowych ogródkach.

Obornik pakowany jest w worki foliowe o pojemności 50 litrów.


Drewno kominkowe

Drewno kominkowe - brzoza, dąb, buk (inne rodzaje drewna - na zamówienie). Drewno jest pocięte, połupane i poukładane na paletach. Długość szczapy (kawałków drewna) wynosi około 40 cm - inne długości do uzgodnienia.

Gwarantujemy ilość i jakość dostarczonego drewna. W obrębie samochodu drewno zrzucamy ręcznie z palet (bezpłatnie). Istnieje możliwość ułożenia drewna za wcześniejszym uzgodnieniem. Istnieje możliwość rozładowania drewna w obrębie samochodu i pozostawienia go z paletą.Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 602 684 979

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma NAKOR specjalizuje się w produkcji i sprzedaży materiałów ogrodowych. Nasze produkty cieszą się dobrą opinią i uznaniem wśród naszych stałych i zadowolonych Klientów.

Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie dostosować się do potrzeb naszych Klientów.

Dzięki dbaniu o standardy jakości gwarantujemy, iż korzystając z produktów i usług naszej firmy, zyskują Państwo pewność wysokiej jakości oferowanego towaru.